Tandemový seskok Kunovice

Tandemový seskok Kunovice

Na těchto stránkách naleznete mnoho tipů na originální dárky k narozeninám. Lhal by jsem, kdyby jsem tvrdil, že mám všechny tyto tipy na originální dárky vyzkoušené. Ale některé ano. Nedávno jsme jeden adrenalinový zážitek koupili s přítelkyní její mamce. Šlo o tandemový seskok v Kunovicích. Mamka od přítelkyně má přes 50 let a podle slov lidí, kteří tandemové seskoky provozují  i mnohem starší lidé. Z toho usuzuji  že tandemový seskok je pro všechny věkové kategorie. Samozřejmě kupovat tento dárek lidem kteří nemají rádi adrenalin a výzvy je nevhodné. Ale zpět k samotnému tandemovému seskoku v Kunovicích.

 

Výběr dárku a nákup tandemového seskoku

Výběr dárku a nákup tandemového seskoku
Výběr dárku a nákup tandemového seskoku

S přítelkyní jsme věděli, že chceme koupit tandemový seskok. Bydlíme v Ostravě a nejbližší vhodné letiště bylo v Kunovicích. U nás na severu se taky tandemově skáče a to například ve ve Frýdlantu nad Ostravicí, ale aby se skákalo tak se musí domluvit více lidí. Kunovice měli dobré reference na internetu. Proto jsme zvolili Kunovice. Cestu jsme měli v plánu pojat jako celodenní výlet se zastávkou v Kroměříži. Což se taky stalo. Na internetu jsme našli několik firem, které tandemový seskok v Kunovicích nabízejí. Našli jsme si pro nás nejvhodnější nabídku a tandemový seskok v Kunovicích objednali. Za dva dny přišla poštou poukázka. Tu jsme v obálce předali na narozeninách jako dárek. Mamka se potom domluvila na termínu. Díky tomu že na letišti v Kunovicích se skáče každý víkend tak najít vyhovující termín není tak složité. Problém který ovšem nastal bylo nevhodné počasí. Vždy ráno před výjezdem se mamka informovala o tom zdali se skáče nebo ne. Dvakrát bylo škaredé počasí a skákaní se nekonalo. Až na po třetí jsme v neděli ráno vyrazili z Ostravy do Kunovic. I ten den nebylo počasí ideální. Všude v okolí bylo pěkně jen v okolí Kunovic byla mlha a oblačno. Takže první skoky se konaly se zpožděním.

 

Před samotným seskokem

 

Podle dodaného návodu jsme areál kde se tandemově skáče našli bez problémů. Ale víme, že někteří lidé tandemové seskoky hledají  na letišti v Kunovicích. Doporučujeme tedy držet se popisku. Než přijedete k areálu kde se čeká na seskoky, tak projedete kolem leteckého muzea,dále minete hangáry s letadly a po silnici kde mají přednost letadla jedoucí na vzletovou dráhu přijedete k areálu. V areálu sídli firmy nabízejicí tandemové seskoky. Jde o restauraci, pár unio  buněk a haly kde se skládají padáky. Vedle hlavní budovy s restaurací je pole kde přistávají parašutisti. Kousek dál je vzletová dráha. Po příjezdu si najdete firmu s kterou budete skákat a dostanete instrukce. Za den probíhá několik seskoků. Všechny obsluhuje jedno letadlo které vynese nahoru několik lidí a ti seskočí. Mezitím se připraví další skupina lidí. Vy se tedy po příjezdu dovíte který seskok bude váš. Kdy se půjdete obléct do kombinézy a připravit na seskok. V celém areálu se potom hlásí za jak dlouho bude další seskok. Venku kde se dá sedět a koukat na seskakující, ale i uvnitř se odpočívá čas do začátku dalšího seskoku. Tedy nejde o samostaný tandemový seskok ale o čas kdy již připravení parašutisti vyrážejí k letadlu. Před tím Vás ale váš tandemový parťák proškolí, ukáže Vám jak se chovat při seskoku, při přistání a co Vás bude čekat. Pokud s Vámi poletí i druhý parašutista který Vás bude točit na video tak se dovíte i jak komunikovat s ním.


Tandemový seskok v Kunovicích doporučuji koupit 
zde

Během čekání si můžete dát něco na zub v místním bufetu. Sedět můžete venku, nebo vevnitř. Nečekejte nic zázračného k jídlu, ale ceny jsou příjemné a jídlo neurazí.

 

Samotný tandemový seskok v Kunovicích

Samotný tandemový seskok v Kunovicích
Samotný tandemový seskok v Kunovicích

Pár minut před seskokem jste vyzvání k tomu aby jste se odebrali k místu, kde se schází jen parašutisti. Váš tandemový parťák překontroluje vaši výstroj a za chvíli se již všichni vydáte pár metrů pěšky na vzletovou dráhu k letadlu. S letadlem vystoupáte do 4000 m.n.m. a skočíte. Z počátku padáte volným pádem to trvá asi 50 s. Potom se roztáhne hlavní padák a dokroužíte na doskokové pole. Kde na Vás již budou čekat blízcí, kteří se na Váš tandemový seskok v Kunovicích přijeli podívat. Pokud jste si zaplatili i video dokumentaci vašeho tandemového seskoku, tak během cesty jde s vámi ještě jeden parašutista, který točí váš seskok od zaškolování, oblékaní, po cestu do letadla až po samotný seskok. Jen na padáku Vás moc nenatočí, protože spěchá s přistáním, aby ze země mohl točit Vaše přistání. Pokud jste si tandemový seskok v Kunovicích nechali natočit, tak po seskoku počkáte pár minut, než Vám vaše video vypálí na CD. Během čekání se většinou na ono video můžete hned podívat. Je to vděčné i pro lidi, kteří na Vás čekali dole, protože to co se dělo v letadle a při seskoku neviděli. Běžným okem totiž volný pád nejde vidět. Diváci vidí až plachtění na padáku a samostatný seskok.

Tandemový seskok v Kunovicích doporučuji koupit zde

Myslím že tandemový seskok v Kunovicích je krásným a neopakovatelný dárkem. Jít jako doprovod je taky zajímavé, vidět nebe plné parašutistů je nevšedním zážitkem. Doporučuji se informovat jaký bude mít padák Vámi vyhlížena osoba. Lidé kteří seskoky nabízejí jsou přijemní a profesionální. Vřele tento dárek k narozeninám doporučuji.