Oslava narozenin

Za svůj život jsem zažil hodně narozeninových oslav a Vy na tom asi stejně. Hledání inspirace je věčný proces a tipuji, že právě hledáte nějaký originální tip na to aby vaše oslava narozenin byla zajímavější. Zkusím se podělit o pár zajímavých tipů.

 

Ne každá oslava narozenin může být originální. Oslava je pozvána celá rodina včetně starší generace bude probíhat klasicky. Většino se začne slavnostním obědem, gratulací a předávaním dárků, povídaním, promítaním fotek atd… trochu jinak ovšem mohou proběhnout oslavy narozenin s kamarády a kamarádkami. Tam si už můžete dovolit uspořádat trochu méně obvyklou oslavu.

 

Nedávno slavil třicetiny můj brácha. Má nově postavený dům, doma má batole. Takže oslavy narozenin proběhly u něho doma. Jídlo řešil klasicky švédskými stoly. Při větším počtu gratulantů je to nejlepší řešení. Každý si vezme na co má chuť a kdy má chuť. Jídlo se dá připravit předem, jídlo které přinesou další gratulanti se snadno na švédský stul přidá. Zatím popisuji takovou klasickou oslavu narozenin.Chtěl jsem zde zmínit zajímavou zábavu, která se na bráchových oslavách narozenin rozběhla. Roman můj brácha má v obývacím pokoji velkou televizi a na ní napojený notebook. Měl to při oslavě puštěné a k tomu měl spuštěné stránky s youtube. Lidé co tam byli dávali tipy na muziku, ale i zábavné videa které na youtube jsou a tak se sem tam nějaké povedené pustilo. Video pobavilo, rozpoutalo třeba pěknou diskuzi, nebo lavinu dalších tipů. Doporučuji toto vyzkoušet.

oslava narozenin
oslava narozenin

 

V mém okolí jsou tři lidé stejného ročníku co mají stejný okruh přátel, mají své narozeniny poblíž sebe. Takže pro své kamarády uspořádali společnou oslavu narozenin na chatě. Bylo to výhodné pro všechny strany, protože pokud zrovna nejste partie u které je hlavní náplní slavit, tak chodit z jedné oslavy narozenin na druhou zabere celkem čas, kterého se nám v posledních letech zase tolik nedopřává. Loni slavil každý třicetiny, tak byly oslavy větší. Všichni jsme se sešli u ohně na chatě, hrálo se na kytary, zpívalo, vzpomínalo, plánovalo. Opékalo se maso. Kdo chtěl mohl přespat na chatě, rodiny s dětmi většinou večer odjížděly. Myslím že to byla moc pěkná oslava narozenin.

 

Další tip na oslavu narozenin mám z práce. Nejde o to jak by měla narozeninová oslava vypadat, ale spíše o princip jak to v našem pracovním kolektivu funguje. Narozeninovou oslavu bereme, jako příležitost kdy se všichni můžeme sejít a popovídat si. Protože nás na oddělení dělá 8 a máme nepřetržitý provoz, tak nikdy nejsme pohromadě a oslavy narozenin jsou právě příležitost k tomu se sejít. Slavíme vždy dva najednou a dárky se nekupují. Oslavenci připraví a zafinancují oslavy svých narozenin. Tento princip oslavy narozenin v práci se mi moc líbí. Než řešit co koupit za dárek, pak se s dárkem nestrefíme, nebo podobný dárek dostane od někoho jiného. Tak raději dárek k narozeninám nekupujeme. Už nejsme malé děti, aby jsme potřebovali dostávat dárek.

Doufám že Vás mé tipy na oslavu narozenin pomohly a pokud ne, můžete se začíst do dalších článků na tomto webu. Tématice narozenin, dárků, pozvánkám na oslavu narozeniny, oslavy narozenin se zde věnujeme do podrobna.