Narozeninový proslov

Už Vám dorazila pozvánka na oslavu narozenin a oslavenec Vás požádal zdali by jste při té příležitosti nepronesli narozeninový proslov? Někdy vás oslavenec ani nemusí požádat předem, protože se předpokládá, že narozeninový proslov proneste právě Vy. Je jasné že ne každý dokáže mluvit před větším množství lidí. I když všechny lidi znáte, tak pronést narozeninový proslov nemusí být lehké. Proto si jej připravte předem. Narozeninový proslov by měl být pronesen před zahájením oslavy ve chvíli kdy na oslavu dorazí všichni, nebo je jasné že na opozdilce by se muselo čekat dlouze. Před narozeninový proslovem je třeba všechny v místnosti uklidnit. Přimět je k postavení a vyzvaní přípitku do ruky. Při proslovu by promlouvající měl koukat oslavenci do očí. Po proslovu by měl následovat přípitek, popřípadě proslov hostitele. Který kromě poděkování by měl nastínit jak bude oslava jeho narozenin pokračovat, jak to bude s jídlem, programem.

narozeninový proslov
narozeninový proslov

 

Přináším Vám narozeninové proslovy, aby jste byli na tuto chvíli připraveni a nic Vás nepřekvapilo.

 

 

Narozeninový proslov vzory:

 

Sešli jsme se zde na oslavu Tvého významného dne, aby jsme jej všichni společně oslavili. Jménem celé rodiny Ti přeji vše nejlepší , ale především zdraví. Pozvedněme sklenku a společně se napijme na počest … .


Slavit jubileum je jedinečné a vyjímečné. Proto mě těší že jej můžeme slavit s tebou. 

 

Pokud jste oslavenec a plánujete říct proslov  osobně, tak Váš proslov může znít následovně:

 

Sešli jsme se zde, aby jsme oslavili moje narozeniny. Jsem rád že jste zde v takovém hojném počtu. Rád bych pozvednul číši na Vás a připil na šťastnou budoucnost každého zde.

 

Narozeniny jsou vždy vítanou příležitostí, aby jsme se sešli s rodinou a přáteli. Jsem rád že jsme zde spolu a doufám že se budete všichni dobře bavit. Doufám že takto spolu oslavíme ještě mnoho dalších narozenin. Na zdraví !

 

Uspořádat tuto oslavu narozenin byla pro mě velká radost. Děkují Vám všem za vaši účast a pozornost kterou mi věnujete. Věřím že na tuto oslavu budeme ještě dlouho vzpomínat. Na zdraví !