dárky

Dárky

Psát všeobecný text na téma dárky je dosti nevděčné. Každý hledá dárek pro někoho jiného. Neexistuje univerzální dárek pro všechny. Někdo hledá dárek pro ženu,  jiný dárky pro muže, nebo taky můžete hledat dárky pro děti nebo pro důchodce. Tím se předem omlouvám za to, že v tomto článku tip na dárek nedostanete. Pokud hledáte nějaké bližší tipy, tak koukněte na další články na tomto webu. Odkazy naleznete pár věty výš. V tomto článku by jsem chtěl zmínit spíš něco jiného. A to takové zamyšlení nad dárky z psychologického hlediska.

 

Víte že dárkem si někteří snaží získat přízeň někoho jiného? Můžeme si myslet cokoliv, že dárky dáváme nezištně a z lásky, tak je to hlavně u rodinných příslušníků, partnerů. Ale opak bude pravdou. Nejhorší na dárcích bývá že obdarovaný většinou nemá možnost dárek slušně odmítnou. Proto některé sekty, společnosti dávají první menší dárky osobě, po které záhy něco chtějí. Statisticky je tato metoda ověřená a marketingové společnosti, guru, sekty toto ví. Dejte si proto pozor aby jste svými dárky klidně i k narozeninám nepřivedly obdarovaného do rozpaků a zbytečně si jej nezavazovali. Nejhorší jsou potom spirály drahých dárků, které se dokáží na rodinných oslavách během let vytvořit. Přeci na narozeniny Franty nepříjdeme s dárkem za 500.- Kč když nám minule přinesl dárek za 2000.- Kč. Asi nemusím moc toto téma rozvádět, určitě jste něco podobného sami zažili.

 

Dobrý dárek totiž nemusí znamenat drahý dárek, vždyť z ručně vyrobeným dárkem, nebo dobře zvoleným často uděláte větší radost než s drahým dárkem. Proto si najděte chvíli a pořádně si volbu dárku k narozeninám rozmyslete. A do svých úvah zakalkulujte i to co jsem Vám zde napsal.

 

Přeji Vám inspirativní čtení na mých stránkách a co nejlepší oslavy narozenin.